६८ दिनमा ६६ फरार अभियुक्त पक्राउ

प्रकाश अधिकारी
दमौली ,२२ भदौ ।
प्रहरीको सक्रियता बढेसँगै जिल्ला प्रहरी कार्यालय तनहुँले ६८ दिनमा ६६ फरार अभियुक्त समातेको छ । धमाधम फरार अभियुक्त प्रहरीले पक्डन थालेपछि जिल्ला प्रहरी कार्यालय तनहुँका प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक (एसपी) अरुण पौडेल चर्चामा आएका मात्र छैनन् कि प्रहरीले यसपछि कता आँखा लगाउने हो भन्ने चासो पनि बढेको छ ।
एसपी पौडेल असार ८ गते वाग्मती प्रदेश कार्यालयबाट तनहुँमा आएका थिए । “अपराध गर्नेहरु निस्फिक्री हिड्दा अपराध गरेपनि केही हुँदैन भन्ने भावानाको विकास हुन्छ, त्यसलाई अत्य गर्न अभियानकै रुपमा टोली परिचालन गर्दा उनीहरु समातिएका हुन्”, एसपी पौडेलले बताए ।
शुक्लागण्डकी नगरपालिकाका फरार एक व्यक्तिलाई साउन १६ गते समाते यता भदौ १६ सम्मको ६८ दिनमा ६६ फरार अभियुक्त पक्राउ परेको प्रहरीको तथ्याङ्कमा देखिएको छ । असारमा नौ, श्रावणमा ४५, भदौ १६ गते सम्म १२ गरी ६६ अभियुक्त समातिएका हुन् । चोरी, बहुविवाह, सवारी ज्यान, कर्तव्य ज्यान लागू औषध, बैंकीङ कसुर लगायत मुद्धामा फरार अभियुक्त उक्त समयमा पक्राउ परेका हुन् ।
दण्डहीनताको भावाना नहोस् र ढिलै भएपनि अपराध गर्ने प्रहरीको नियन्त्रणमा आउँछन् भन्ने सन्देश दिन सक्रियता बढाईएको एसपी पौडेलको भनाई छ । पक्राउ पर्नेमा २० वर्षदेखि फरार रहेका समेत छन् । फरार ती अभियुक्त समातिएपछि जम्मा ४८ वर्ष दुई महिना १९ दिन कैद भुक्तान र १७ लाख ९२ हजार ५ रुपैंयाँ जरिवाना असुल भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s