राष्ट्रकवि घिमिरेको १ सय १ बर्षको उमेरमा निधन

दमौली , २ भदौं ।
राष्ट्रकवि माधव घिमिरेको आज निधन भएको छ । राष्ट्रकवि घिमिरेको १सय १ बर्षको उमेरमा आफ्नै निवासमा निधन भएको हो ।

राष्ट्रकवि घिमिरेको निधनले नेपाली साहित्यक फाँटमा ठूलो क्षति पुगेको छ । स्वर्गीय घिमिरे प्रति विभिन्न क्षेत्रका व्यक्तिहरुले श्रद्धाञ्जली व्यक्त गरेका छन ।यसैबीच राष्ट्रकवि घिमिरेको निधन प्रति नेपाली काग्रेसका केन्द्रीय सदस्य एवं पूर्वमन्त्री ंशंकर भण्डारीले गहिरो दुःख व्यक्त गरेका छन । राष्ट्रकवि घिमिरेको निधनमा भण्डारीले व्यक्त श्रद्धाञ्जली यस प्रकार रहेको छ ।

नेपाली साहित्यका उज्वल नक्षेत्र , कविता, खण्डकाव्य , गीतिनाटक ,कथा लगायत दर्जनौ विधा –उपविधा तथा स्वच्छन्दवादी भावधारा र परिष्कारवादी शैली अपनाएर नेपाली साहित्यको भण्डार भर्न महत्वपूर्ण योगदान गर्नुहुने महान व्यक्तित्व राष्ट्रकवि माधव घिमिरेको दुःखद निधनको खबरले अत्यन्त मर्माहित भएको छु ।यस दुःखद घडीमा दिवङगत आत्माको चीर शान्तिको कामना गर्दै शोक सन्तप्त परिवार प्रति हार्दिक समवेदना व्यक्त गर्दछु ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s